Trzydniowe spotkanie pod znakiem Przemysłu 4.0 połączy atuty konferencji ze strategicznymi debatami biznesu, polityków i ekspertów z walorami targów i prezentacji oraz spotkań warsztatowych.

Ze względu na praktyczny wymiar debat, warto, by firmę na Nowy Przemysł Expo reprezentowali zarówno członkowie zarządów, jak i specjaliści w konkretnych dziedzinach: wdrożeniowcy, innowatorzy, osoby odpowiedzialne za sektor badań i rozwoju, za logistykę, utrzymanie ruchu czy rozwiązania IT.

Agenda wydarzenia obejmuje kilkadziesiąt sesji i warsztatów, prezentacje, warsztaty oraz imprezy towarzyszące np. organizowany od 15 lat, dotychczas w Warszawie, energetyczny Kongres Nowego Przemysłu, mającą kilkunastoletnią tradycję konferencję górniczą oraz Europejskie Forum Technologiczne.

W ramach trzydniowego Nowego Przemysłu Expo odbędą się sesje poświęcone zastosowaniom nowych cyfrowych technologii w tak różnych dziedzinach jak: transport i motoryzacja, hutnictwo i chemia, energetyka i przemysł wydobywczy, ale także medycyna, czy gospodarka odpadami. Osobne wydarzenia będą poświęcone utrzymaniu ruchu w zakładzie czy technologiom spawalniczym. Szerszy kontekst dla Przemysłu 4.0 stworzą debaty o rynku pracy specjalistów, edukacji inżynierskiej i ekspansji zagranicznej polskich firm.

Przedstawiciele wiodących w kraju firmy technologicznych wprowadzą uczestników Nowego Przemysłu Expo w konkretne zagadnienia w formule praktycznych warsztatów łączących doświadczenie, prezentację i poradę.

Z jakich narzędzi informatycznych korzystają poszczególne branże? Jak efektywnie zarządzać  mediami w zakładzie przemysłowym? Jak korzystać z technologii 3D? Wynajem robotów czyli wkroczenie w nowoczesność bez wielkich nakładów inwestycyjnych. To wybrane, przykładowe tematy zajęć i spotkań. Organizatorzy przygotowali specjalną strefę wystawienniczą New-Tech Zone dla twórców innowacyjnych produktów lub usług.

Nowy Przemysł Expo odbędzie się w dniach 26-28 września 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wydarzeniami towarzyszącymi są: XV edycja Kongresu Nowego Przemysłu, Europejskie Forum Technologiczne i Konferencja Górnictwo.