A B C D E F G H J K L M N O P R S Ś T U W Z Ż
Tomasz Zieliński

Tomasz Zieliński

Firma: Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Stanowisko: prezes zarządu

Doktor nauk technicznych, absolwent studiów MBA. Absolwent Technologii Chemicznej na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku, a także Podyplomowe Studia Zarządzania Finansami i Marketingu na Politechnice Warszawskiej. Studiował także na Vitus Bering Center for Higher Education w Horsens w Danii. W latach 2004-2006 pracował w PKN ORLEN SA, zajmując stanowiska kierownicze. Do roku 2009 prowadził również własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa biznesowego. W tym czasie pełnił też funkcję Dyrektora Zarządzającego Centrum Innowacji i Inwestycji Technologicznych oraz kierował Departamentem Inwestycji Technologicznych w AKJ Capital S.A. (2006-2007). Następnie w latach 2007-2008 był Partnerem w Instytucie Studiów Energetycznych. Karierę kontynuował w spółce DGA S.A. jako Dyrektor ds. Projektów Strategicznych w Departamencie Doradztwa Biznesowego (2008-2009). Od 2009 roku był Wiceprezesem Zarządu, Dyrektorem ds. Strategii i Rozwoju w Zakładach Chemicznych „Police” S.A. (obecnie Grupa Azoty). W latach 2010-2013 ponownie pracował w Grupie ORLEN, gdzie w spółce Anwil S.A. pełnił funkcję Członka Zarządu oraz Dyrektora ds. Strategii i Działalności Operacyjnej. Na przełomie lat 2012/2013, pełnił obowiązki Prezesa Zarządu spółki Chemeko, należącej do Grupy Anwil. W latach 2011-2013 pełnił również funkcję Członka Zarządu organizacji Fertilizers Europe w Brukseli. Przez lata Członek rad nadzorczych spółek prawa handlowego. Jest także Wiceprezesem Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, Członkiem Prezydium Komitetu Chemii Polskiej Akademii Nauk, Adiunktem na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, Radcą oraz Członkiem Prezydium i Rady Krajowej Izby Gospodarczej.

Od czerwca 2013 jako Prezes Zarządu kieruje pracami Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego. Jest także Członkiem Zarządu The European Chemical Employers Group ECEG w Brukseli i Członkiem National Association Board w Europejskiej Radzie Przemysłu Chemicznego CEFIC w Brukseli, gdzie reprezentuje 7 organizacji sektora chemicznego z krajów Europy Centralnej.

 

 

Bierze udział w sesjach:

 • Nowoczesna chemia

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Nowoczesna chemia

  • Digitalizacja i gospodarka obiegu zamkniętego: najważniejsze wyzwania i szanse współczesnej chemii
  • Partnerzy chemii w procesie cyfryzacji. Nowoczesne rolnictwo i usługi dla tego sektora, farmacja, przetwarzanie odpadów?
  • Inwestycje w sektor badawczy głównym czynnikiem konkurencyjności
  • Projekcje, przewidywania, perspektywy – kluczowe procesy i produkty chemiczne dziś i jutro

  Nowoczesna chemia

 • Od odpadów do zasobów | cz. 2

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Od odpadów do zasobów | cz. 2

  11.30 - 13.00

  • Innowacyjne technologie recyklingu

   

  Moderator: Joanna Kulczycka, AGH, Instytut Surowców Mineralnych PAN, członek Europejskiej Platformy Circular Economy

  Paneliści:
  Tomasz Babul, dyrektor, Instytut Mechaniki Precyzyjnej, Andrzej Chmielarz, Instytut Metali Nieżelaznych, Danuta Chmielewska, Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Magnus Ericsson, Lulea University of Technology, Szwecja, Christian Hagelüken, Umicore, Belgia, Jolanta Okońska-Kubica, Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, Jan Skowronek, Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, Magdalena Witczak, Instytut Technologii Drewna, Tomasz Zieliński, prezes, Polska Izba Przemysłu Chemicznego

  Od odpadów do zasobów | cz. 2

POWRÓT